Мої розробки

1. Урок для 5 класу "Прийоми пиляння лобзиком"


2. Урок для 7 класу "Види з’єднання деталей"






3. Урок для 7 класу "Сучасні методи обробки деревини"








Вправи для очей







Розділ: «Фізична складова здоров’я»
Тема уроку: «Особиста гігієна»
Мета: допомогти учням зрозуміти важливість догляду за своїм тілом, навчитися основним правилам гігієни, формувати життєві навички особистої гігієни, розвивати бажання в учнів бути доглянутими.
Тип уроку: тренінг
Клас: 5
Обладнання, матеріали та роздатковий матеріал: ноутбук, проектор, наліпки-стікери, картки настрою,  інструментальна музика, відеофільм, парфуми.
Час: 45 хв.
План:
І. Організаційна частина (7 хв)
1) Оголошення теми, мети, завдань.
Вправа: «Ребус»
Вчитель показує слайд із ребусом. Розгадка: «Гігієна».
2)  Знайомство-представлення
Вправа «Зоряне небо»
Учні по черзі підходять до фліп-чарту, приклеюють стікер у формі «зірки»,  і читають вголос своє ім’я та одне слово, яке найбільш характеризує їх.
2) Вивчення правил тренінгу                                    
3) Роздача карток настрою
У картках настрою діти заповняють свої почуття на початку уроку під приємну інструментальну музику.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів (4 хв)
-          Вправа: «Солодка торбинка»
Учні передають своїм однокласникам по бажанню торбинку із цукерками, в яких містяться такі питання:
1.      Що таке здоров’я?
2.      Які ви знаєте складові здоров’я?
3.      Що таке емоційне здоров’я?
4.      Що таке психологічне здоров’я?
5.      Розкажи повчальне прислів’я про здоров’я.
6.      Що таке інтелектуальне здоров’я?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (27 хв)
1)     Перегляд  короткого повчального фільму на англійській мові «Особиста гігієна»
Діти дивляться фільм, з нескладними словами англійської мови, про догляд за шкірою, волоссям та ротовою порожнинною. Після фільму вчитель коротко коментує, і якщо хтось не зрозумів, помагає здійснити переклад на українську мову.
2)     Групова робота (обговорення фільму)
Вчитель розділяє дітей на три групи, кожна із яких готує доповідь на такі теми:
-          Догляд за шкірою
-          Догляд за волоссям
-          Догляд за ротовою порожнинною
3)     Вправа для очей: «Магічні числа»
На екрані висвічується слайд «Магічні числа». Дітям потрібно знайди потрібні цифри від 1 до 8 одного кольору, потім від 8 до 1 іншого кольору, та комбінуванням різних кольорів та цифр.
4)     Обговорення життєвої ситуації
Дітям пропонуються дві ситуації для обговорення, які поради вони б дали Петрику та Оленкі.
Ситуація 1: Петрик після занять у спортивній школі не бажає приймати душ, обґрунтовуючи це тим, що він сьогодні не так і багато займався спортом.
Ситуація 2: Оленка пізно прокинулася до школи, і так вже не вперше. Вона знову не встигла почистити зуби.
5)     Руханка: Just Dance «Just Mario 2018»
6)     Вправа «Запахи» (формування естетичного смаку)
Вчитель дає кожній групі різні парфуми. Кожна група повинна назвати 2-3 характеристики про них. (приклад: ніжні, жіночі, строгі, і.т.д.)
ІV. Закріплення матеріалу (4 хв)
1)     Вправа «Мікрофон»
Учні передають мікрофон по групах і один представник з кожної групи продовжує речення: «Сьогодні на уроці я…»
2)     Вправа «Англійська клавіатура»
Вчитель показує слайд на екран, де міститься клавіатура комп’ютера на англійській мові. Учні пробують, умовно очима, набрати англійські слова пов’язані з темою «Особиста гігієна» (наприклад: body, teeth, hair, eye, etc.)

V. Підсумок та завершення уроку (3 хв)
1) Вправа: Картки настрою
У картках настрою діти заповняють свої почуття на кінець уроку під приємну інструментальну музику, та здають картки настрою вчителю.
2) Вправа «Усмішка»
Учні усміхаються сусідам по партах,у трьох варіантах усмішки (дуже веселий, щасливий, «до фотографії на паспорт»), демонструючи свої здорові зуби.
3) Домашнє завдання: Ввечері почистити зуби по інструкції, яку ми бачили у відеофільмі, та сфотографувати цей процес і скинути у соціальну мережу з хештегом #Healthyteeth2018.





Конспект уроку
Розділ: «Психічна і духовна складові здоров’я»
Тема: «Психологічний розвиток підлітка»
Мета:  Сформувати в школярів поняття про особливості психологічного розвитку підлітків, особливості інтелектуального та емоційного розвитку, зміну структури їх потреб. Навчити розрізняти справжні цінності і свідомо формувати шкалу цінностей. Виховувати дбайливе ставлення до свого та чужого здоров’я.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Клас: 7
Обладнання та матеріали: піщаний годинник, торбинка з питаннями, плакат «Підлітки», стікери,  ноутбук, проектор, картки настрою, компоненти повчальної притчі «Найважливіші цінності», підручник «Основи здоров’я».
Хід уроку:
І. Організаційна частина (3 хв)
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів та мотивація навчальної діяльності (4 хв)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу (29 хв)
IV. Узагальнення та закріплення знань (6 хв)
V. Підсумки та домашнє завдання (3 хв)

І. Організаційна частина (3 хв)
1) Привітання, знайомство.
Привітання в парах. Слово вчителя: «Коли я була підлітком, ми
віталися зі своїми друзями так (наприклад: «Дай п’ять!»). А як вітаються сучасні підлітки?» Бажаючі показують, решта повторюють за ними.

2) Роздача карток настрою
У картках настрою діти заповняють свої почуття на початку уроку під приємну інструментальну музику.
ІІ.  Актуалізація опорних знань учнів та мотивація навчальної діяльності (4 хв)
-         Вправа: «Солодка торбинка»
Учні передають своїм однокласникам по бажанню торбинку із цукерками, в яких містяться такі питання:
1.     Що таке здоров’я? (Це стан повного фізичного, психологічного і соціального благополуччя)
2.     Які складові здоров’я ти знаєш? (фізичне, духовне, інтелектуальне, соціальне, емоційне)
3.     Чи можна підліткам користуватися декоративною косметикою? (можна але тільки тією, що призначена для молодої шкіри)
4.     Які ти знаєш типи волосся? (нормальне, сухе, жирне, комбіноване)
5.     Який вік називають підлітковим? (11-18 років)

-          Оголошення теми, мети, завдань уроку.
Тема сьогоднішнього уроку: «Психологічний розвиток підлітка»
Сьогодні ми дізнаємось про особливості інтелектуального та емоційного розвитку підлітків, зміну структури підліткових потреб. Проаналізуємо роль цінностей у житті людини, а також навчимося розрізняти справжні цінності.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (29 хв)
Вправа «Особливості підліткового віку». (4 хв)
Слухаючи вірш Т. Шевченка «Мені 13-тий минало…» учні записують на стікерах  1-2 особливості підліткового віку, почуття які виникають від слухання вірша. (радість, смуток, піднесення, розчарування, несправедливість…), після завершення учні приклеюють стікери на плакат «Підлітки».
1)    Розвиток інтелекту (5 хв)
Вправа для очей та інтелекту «Японська задача»
2)    Розвиток емоційної сфери
Руханка: Just Dance - Happy
3)    Розвиток потреб

Робота в групах.
1 група – визначити матеріальні потреби;
2 група – визначити соціальні потреби;
3 група – визначити духовні потреби.
Фізіологічні
Соціальні
Духовні



4)    Духовний розвиток і життєві цінності
Діти називають власні цінності. Слайд «Цінності, які найчастіше називають підлітки»
Повчальної притча «Найважливіші цінності».
5)    Вплив життєвих цінностей на здоров’я людини
IV. Узагальнення та закріплення знань (6 хв)
1)    Вправа «Англійська клавіатура»
Вчитель показує слайд на екран, де міститься клавіатура комп’ютера на англійській мові. Учні пробують, умовно очима, набрати англійські слова пов’язані з темою «Психологічний розвиток підлітка»
Підліток – Teenager , Інтелект – intelligence,  Емоції – Emotions, Потреба – Need,  Розвиток – Progress, Здоров’я – Health.
2)    Вправа «Оплески».
Учні відповідають на питання, якщо  відповідь «так», то плескають в долоні, якщо ні, то не роблять нічого.
1.     Підлітковим називають вік від 11 до 18 років. +
2.     У підлітковому віці не з’являються нові потреби. –
3.     Цінності – це те, що важливим  для людини. +
4.     Найактуальнішими у підлітковому віці стають соціальні потреби. +
5.     Фізіологічні потреби – це спілкування, дружба, любов? –
6.     Їжа, одяг,житло і безпека – це фізіологічні потреби. +
7.     Вам сподобався сьогоднішній урок? +
V. Підсумки, домашнє завдання (3 хв)
1) Вправа: Картки настрою У картках настрою діти заповняють свої почуття на кінець уроку під приємну інструментальну музику, та здають картки настрою вчителю.
2)Вправа «Усмішка» Найкоротша відстань між людьми – це усмішка. Тож частіше усміхайтеся!
 (Учні дарують один одному усмішку)
3)Домашнє завдання: Подивитися фільм «З 13 у 30» Режисер Гаррі Вінік, виробництво «Коламбія Пікчерз», США, 2004 рік

Вступна частина (зворотній зв’язок, очікування, знайомство, правила)
Основна частина (Теоретичний блок, практичний блок, допоміжні активності)
Заключна частина (Підведення підсумків, зворотній зв’язок, релаксація, процедури завершення тренінгів.
https://fex.net/files/2015592985

Немає коментарів:

Дописати коментар